Pomoc i obsługa

Kim są kurierzy?

Kurierzy są niezależnymi profesjonalistami, którzy łączą się z naszą platformą. Korzystając ze smartfona i własnego pojazdu, chętnie pomogą Ci w sprawnej realizacji różnych zadań.
Chcesz zostać kurierem? Wspaniale! Wypełnij formularz dostępny na stronie glovoapp.com/pl/glovers.

Jak mogę złożyć zamówienie?

Zamówienie swojego pierwszego glovo jest bardzo proste. Wystarczy wykonać poniższe kroki:

(1) W sekcji „Zarządzaj metodami płatności” dodaj kartę debetową lub kredytową.
(2) Wróć do ekranu głównego i ustaw adres dostawy. Z rozwijanego menu wybierz odpowiednie miasto.
Jeśli masz kod promocyjny, nie zapomnij go wprowadzić w swoim profilu przed złożeniem zamówienia.

Teraz masz do wyboru 3 opcje:
(1) Kupić coś: w restauracji lub w sklepie. Możesz wybrać jednego z naszych partnerów ze wszystkich kategorii.
(2) Przesłać coś: wybierając punkt odbioru i dostawy, możesz skorzystać z pomocy kuriera w celu przesłania dowolnej rzeczy.
(3) Poprosić o coś (dowolna rzecz): opisz dowolną rzecz, której potrzebujesz, a Glovo postara się Ci ją dostarczyć!
Postępuj zgodnie ze wskazówkami dla każdej z tych opcji, a po zakończeniu jeden z naszych kurierów przyjmie Twoje zamówienie i dostarczy je w mniej niż godzinę!
Jeśli chcesz dodać kilka adresów dostawy, złóż zamówienie na naszej stronie internetowej pod adresem glovoapp.com.

Ile kosztuje dostawa?

Ceny naszych usług są uzależnione od dystansu do pokonania, innymi słowy: im bliżej, tym taniej.

Gdy zamawiasz „Kurier” lub „Cokolwiek”, aplikacja oblicza odległość od punktu odbioru do punktu dostawy i wskazuje na tej podstawie łączny koszt dostawy.
Gdy zamawiasz „Cokolwiek”, poznasz całkowity koszt usługi, kiedy kurier dokona zakupu produktu.

Jeśli zamawiasz z jednego z punktów dostępnych w aplikacji, cenę artykułu poznasz wcześniej, a koszt dostawy będzie z góry ustalony, w zależności od warunków naszej umowy z danym punktem. Szczegóły możesz sprawdzić, klikając wybrany punkt. Dzięki temu przed potwierdzeniem zamówienia poznasz całkowity koszt usługi.
Czasami cena produktu może się różnić od wskazanej w aplikacji. Jeśli różnica wynosi mniej niż 30%, Glovo automatycznie przystąpi do zakupu produktu. Zaktualizowaną cenę artykułu zobaczysz, kiedy kurier prześle paragon zakupu.
Jeśli różnica w cenie przekracza 30%, kurier skontaktuje się z tobą, aby zapytać, czy nadal chcesz dokonać zakupu. (W przypadku dostaw nocnych do ceny każdego artykułu możemy doliczyć prowizję za obsługę. Wysokość tej opłaty zależy od miasta oraz sklepu i możesz ją sprawdzić, przechodząc do podsumowania zamówienia w aplikacji.)

Czy Glovo jest dostępne w mojej okolicy?

Glovo jest już dostępne w ponad 20 krajach i 140 miastach. Sprawdź wszystkie obszary zasięgu naszej usługi na mapie: glovoapp.com/pl/map/.

W jakich godzinach pracuje Glovo?

W wielu miastach, w których działamy, Glovo oferuje całodobową obsługę. Punkty mają jednak różne godziny pracy, więc mogą być zamknięte mimo dostępności Glovo. Aby ułatwić Ci wybór, otwarte punkty oznaczyliśmy kolorowymi zdjęciami, a zamknięte zostały wyszarzone.

Jak zaplanować zamówienie lub zmienić szczegóły zaplanowanego zamówienia?

Planowanie zamówień nigdy nie było łatwiejsze! Możesz zaplanować zamówienie oraz wybrać termin dostawy, tak aby dotarło w najdogodniejszym dla Ciebie terminie!
Jeśli chcesz zmienić szczegóły zaplanowanego zamówienia albo je anulować, przejdź do niego i kliknij opcję „Anuluj zamówienie”. Nie wiąże się to z żadnymi opłatami. Gdy zamówienie zostanie anulowane, możesz złożyć nowe i wskazać potrzebne rzeczy oraz podać szczegóły dostawy.

Co mogę zamówić?

Możesz kupować i odbierać produkty oraz dostarczać przesyłki lub pilne wiadomości na terenie swojego miasta. Potrzebujesz czegoś z apteki? Musisz kupić nową parę butów? Masz ochotę coś zjeść? Chcesz nadać paczkę? Znowu zdarzyło Ci się zapomnieć kluczy?
Nie ma sprawy: zamów, co zechcesz, a my dostarczymy to w mniej niż godzinę.

Jakich pojazdów używają kurierzy w celu realizowania dostaw? Jak duże mogą być moje zamówienia?

Nasi kurierzy korzystają z motocykli lub rowerów i mogą przewozić dowolnie wybrane rzeczy o wadze do 9 kg (i objętości nie większej niż 2–3 torby zakupowe) oraz wymiarach nieprzekraczających 40 × 40 × 30 cm. Glovo z przyjemnością dostarczy wszystko, co mieści się w określonych powyżej zakresach.

Czy przewozicie zwierzęta?

Z przyjemnością przywieźlibyśmy Ci ukochanego kota lub jaszczurkę, lecz niestety w tej chwili nie realizujemy tego typu dostaw. Być może w przyszłości...

Chcę zwrócić produkt. Jak to zrobić?

Zamówienia przekazujemy kurierom, którzy dokonują zakupów w Twoim imieniu, a zatem to Ty jesteś nabywcą oraz użytkownikiem końcowym. Wszelkie zwroty lub reklamacje dotyczące produktów należy zgłaszać bezpośrednio w miejscu zakupu. (W szczególnych przypadkach zamówień składanych na platformie z użyciem rozwijanego menu produktów McDonald's, klient powinien skontaktować się bezpośrednio z Glovo).

Co to jest Glovo?

Glovo dostarcza produkty na terenie Twojego miasta w ciągu mniej niż godziny. Powiedz nam, czego potrzebujesz, a my zajmiemy się dostawą na wskazany adres.
Jakie produkty dostarczamy? Ładowarki, koktajle, codzienne zakupy, jedzenie z restauracji...
Dosłownie wszystko, co przyjdzie Ci na myśl! Przywieziemy Ci dowolną rzecz na terenie Twojego miasta, w czasie liczonym w minutach.

Jak znaleźć to, czego potrzebuję?

U góry ekranu znajduje się pasek wyszukiwania, za pomocą którego znajdziesz dowolny produkt lub punkt handlowy w swoim mieście.

Jak zostać członkiem programu Glovo Prime?

Bardzo się cieszymy, że chcesz dołączyć do naszego programu Prime! Aby móc się do niego zapisać i cieszyć wszystkimi korzyściami, przejdź do swojego profilu w Glovo Prime i kliknij opcję „Subskrybuj i zapłać”.

Co to jest Glovo Prime i dlaczego warto z niego skorzystać?

Glovo Prime to usługa abonamentowa zapewniająca dostęp do wyjątkowych promocji oraz darmowych dostaw z wybranych punktów. Punkty objęte programem Prime mogą się różnić w zależności od Twojej lokalizacji. Subskrypcja odnawia się automatycznie co miesiąc, dopóki jej nie anulujesz. Nie wymaga żadnych zobowiązań i możesz z niej zrezygnować w dowolnej chwili. (Oferta ważna tylko w kraju pierwszej rejestracji do Glovo Prime.)

Jak zrezygnować z subskrypcji newslettera Glovo?

Przykro nam, że nie chcesz już otrzymywać naszych wiadomości. Aby zrezygnować z otrzymywania newslettera, wystarczy kliknąć link u dołu dowolnego naszego newslettera.

Jak zmienić numer telefonu?

Numer kontaktowy możesz zmienić w szczegółach swojego profilu. Po wprowadzeniu nowego otrzymasz kod weryfikacyjny. Po potwierdzeniu Twój numer telefonu zostanie natychmiast zmieniony. Jeśli nie otrzymasz kodu potwierdzającego, prosimy o kontakt, wybierając następujące opcje: Sprawa niezwiązana z zamówieniem > Weryfikuj tożsamość > Zweryfikuj mój numer telefonu.

Jak zmienić adres e-mail?

Adres e-mail powiązany z Twoim kontem zmienisz w szczegółach swojego profilu. Po zmianie otrzymasz powiadomienie z prośbą o weryfikację. Jeśli potwierdzisz operację, adres zostanie natychmiast zmieniony na nowy.

Jak zmienić hasło?

Hasło powiązane z Twoim kontem zmienisz w szczegółach swojego profilu. Po zmianie otrzymasz stosowne powiadomienie. Jeśli potwierdzisz operację, nowe hasło zostanie natychmiast zmienione.

Nie mogę zalogować się na swoje konto. Co mogę zrobić?

W przypadku utraty dostępu do adresu e-mail powiązanego z kontem Glovo, będziesz musiał utworzyć nowe konto użytkownika z innym adresem e-mail, który nie jest jeszcze aktywny na naszej platformie.

Jeśli utraciłeś dostęp do numeru telefonu powiązanego z kontem Glovo, postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

  • Po zalogowaniu się, w celu zweryfikowania swojej tożsamości, zostanie wysłany do Ciebie kod weryfikacyjny na Twój numer telefonu za pośrednictwem SMS-a.
  • Jeśli nie uda ci się 3 razy zaliczyć weryfikacji, kliknij opcję „Skontaktuj się z pomocą techniczną”. To otworzy czat z Obsługą Klienta.
  • Poproś Obsługę Klienta o zezwolenie na zmianę numeru telefonu powiązanego z twoim kontem Glovo. Jeden z naszych agentów poprowadzi cię przez kolejne kroki.

Jak zmienić metodę płatności?

Preferowaną metodę płatności zmienisz w szczegółach profilu. Możesz tam dodawać lub usuwać karty płatnicze. Zmiana metody płatności zostanie natychmiast zastosowana i możesz od razu kontynuować zamawianie na Glovo.

Dlaczego warto korzystać z Glovo?

Masz ochotę zjeść swoje ulubione danie, ale nie możesz się wyrwać? Jesteś na imprezie u znajomych i zabrakło lodu? Zamów, co zechcesz, a my przywieziemy tę rzecz pod dowolny adres na terenie Twojego miasta. Jedzenie, codzienne zakupy, prezenty, przekąski, a nawet środki z apteki... Glovo dostarczy Ci wszystko. Ty zamawiasz, my dostarczamy!
Możesz pobrać naszą aplikację na tablety i smartfony z systemem iOS (w App Store) lub Android (w sklepie Play).
Aby zapewnić optymalne działanie aplikacji, zezwól jej na dostęp do Twojej lokalizacji oraz na wysyłanie powiadomień.
Nie szkodzi, jeśli nie masz jeszcze zainstalowanej aplikacji – zamówienie złożysz również na stronie glovoapp.com.

Metody płatności i problemy

Kiedy otrzymam moje zamówienie?

Jeśli masz przydzielonego kuriera, możesz komunikować się z nim w razie pytań oraz śledzić trasę zamówienia w czasie rzeczywistym. Jeśli nie masz przydzielonego kuriera, oznacza to, że Twoje zamówienie oczekuje na przydział w systemie. Jeśli jest przewidywane duże opóźnienie, poinformuje Cię o tym żółty komunikat wyświetlany u góry aplikacji. Jeśli chcesz anulować zamówienie, do którego nie został przydzielony kurier, możesz to zrobić bezpłatnie z poziomu zamówienia.

W zamówieniu brakuje produktów lub są one niewłaściwe.

Jeśli otrzymane zamówienie było niekompletne lub niewłaściwe, przejdź do swojego profilu w aplikacji i kliknij opcję „Pomoc”. Wkrótce się do Ciebie odezwiemy i zaproponujemy rozwiązanie.

Zamówienie dotarło w złym stanie.

Jeśli zamówienie dotarło w złym stanie, przejdź do swojego profilu w aplikacji i kliknij opcję „Pomoc”. Wkrótce się do Ciebie odezwiemy i zaproponujemy rozwiązanie.

Chcę anulować złożone zamówienie. Czy poniosę za to jakieś opłaty?

Zamówienie można anulować, ale nie zawsze bezpłatnie.

Wysokość opłaty za zamówienie spożywcze uzależniona jest od następujących czynników.
(1) Jeśli punkt przyjął zamówienie i rozpoczął jego realizację, naliczymy opłatę za produkty.
(2) Jeśli kurier został już przydzielony do zamówienia, naliczymy opłatę za anulowanie.
(3) Jeśli punkt przyjął zamówienie i rozpoczął jego realizację oraz przydzielono kuriera do jego dostarczenia, naliczymy opłatę za produkty, a także za anulowanie.
(4) Jeśli kurier dotrze na miejsce dostawy i zakończy realizację zamówienia, naliczamy opłatę za produkty, a także za dostawę. Pamiętaj, że zamówienia spożywcze nie podlegają zwrotom.

Zamówienie niespożywcze możesz bezpłatnie anulować do chwili przyjęcia go przez kuriera. Jeśli anulujesz je po przydzieleniu kuriera do zamówienia, naliczymy opłatę w wysokości całkowitego kosztu podstawowej usługi dostawy. Jeśli w chwili anulowania kurier odebrał już zamówienie lub jest w drodze, możesz go zapytać, czy jest w stanie zwrócić produkt. Jednak w takim przypadku nadal musisz zapłacić pełną cenę zamówionych produktów i opłatę za dostawę, a także pokryć koszty zwrotu. Jeśli kurierowi uda się zwrócić produkt, otrzymasz zwrot jego wartości. Dla jasności: naliczymy opłatę w wysokości całkowitego kosztu usługi dostawy, która obejmuje koszt produktu oraz opłatę za dostawę i usługę zwrotu.

Co zrobić, jeśli chcę zmienić zamówienie?

Jeśli chcesz zmienić swoje zamówienie, wystarczy skontaktować się z kurierem. Kiedy zaakceptuje Twoje zamówienie, możesz się z nim kontaktować telefonicznie, aby uzyskać odpowiedzi na ewentualne pytania.

Dotarły do mnie rzeczy, których nie zamawiałem. Co mam zrobić?

Jeśli otrzymany produkt jest niezgodny z Twoimi oczekiwaniami, powiadom o tym nasz zespół obsługi klienta, ponieważ chcielibyśmy uniknąć podobnych przypadków w przyszłości. Wszelkie zwroty lub reklamacje dotyczące produktów należy jednak zgłaszać bezpośrednio w miejscu zakupu, bez udziału kurierów lub Glovo. Niezależnie od powyższego, w szczególnych przypadkach zamówień składanych na platformie z użyciem rozwijanego menu produktów McDonald's, klient powinien skontaktować się bezpośrednio z Glovo.

Jakie karty płatnicze są akceptowane?

Akceptujemy karty Visa, MasterCard i American Express.

Jakie są dostępne metody płatności?

Glovo obsługuje różne metody płatności w zależności od kraju. Podczas składania zamówienia zobaczysz metody dostępne w Twoim kraju i możesz wybrać preferowaną z rozwijanego menu. W przypadku płatności kartą akceptujemy karty kredytowe lub debetowe, w tym Visa, MasterCard lub American Express. W przypadku gotówki płatności przyjmujemy przy odbiorze i wyłącznie w lokalnej walucie.

Czy dodanie karty debetowej lub kredytowej jest bezpieczne?

System płatności w naszej aplikacji jest całkowicie bezpieczny. Aby jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo, unikamy przechowywania danych bankowych. Korzystamy z tej samej platformy płatniczej, co Twitter, Shopify czy Instacart.

Jak poprosić o fakturę?

Jeśli chcesz uzyskać fakturę za produkty, skontaktuj się bezpośrednio z obsługą punktu.
Jeśli chcesz otrzymywać faktury za usługi Glovo, wypełnij dane fakturowania w swoim profilu w aplikacji i skontaktuj się z działem obsługi klienta.
Jeśli nie chcesz już otrzymywać faktur, kliknij opcję „Usuń dane i nie otrzymuj więcej faktur” na stronie profilu.

Dlaczego poproszono mnie o zweryfikowanie tożsamości?

Dokładamy wszelkich starań, aby nasza platforma była bezpieczna i godna zaufania dla Ciebie oraz wszystkich użytkowników Glovo. Z tego względu w przypadku wykrycia jakichkolwiek nietypowych działań nasi specjaliści mogą poprosić Cię o dowód tożsamości. Jeśli tak się zdarzy, w celu dalszego korzystania ze swojego konta Glovo musisz przesłać nam wymagane dokumenty.

Bezpieczeństwo jest dla nas kluczową sprawą. Prosimy o nieudostępnianie swojego konta ani danych płatniczych jakimkolwiek osobom, które nie pracują w Glovo. Przypominamy również o używaniu różnych haseł do poszczególnych serwisów, z których korzystasz.
Jeśli podejrzewasz, że na naszej platformie ktoś korzysta z Twojej karty kredytowej/debetowej bez Twojej zgody, prosimy o niezwłoczny kontakt za pośrednictwem formularza kontaktowego oraz podjęcie niezbędnych kroków prawnych w banku oraz w organach ścigania.

Inne pytania

Jak zrealizować kod promocyjny?

Przejdź do sekcji „Kody promocyjne” w swoim profilu. W celu aktywacji kodu* wystarczy go wpisać, a zniżka zostanie automatycznie zastosowana.
*Okres ważności i data wygaśnięcia kodu promocyjnego może być zmieniana bez uprzedniego powiadomienia od Glovo, zgodnie z warunkami obowiązującymi w danej kampanii promocyjnej.

Czy kurierowi należy dać napiwek?

To zależy od Ciebie. Jeśli uważasz, że na to zasłużył, dlaczego nie? Kurierzy mogą przyjmować lub odrzucać napiwki według własnego uznania, ale nigdy nie powinni o nie prosić.

Czym jest opłata za produkt?

Opłata za produkt to prowizja za obsługę, którą doliczamy do ceny produktu.

Jak sprawdzić szczegółowe informacje na temat kodu promocyjnego lub salda?

Jeśli przyznano Ci bezpłatną dostawę lub środki na koncie i chcesz sprawdzić kwotę lub nie wiesz, jak z nich skorzystać, w obszarze „Kody promocyjne” w swoim profilu możesz znaleźć wszystkie informacje na ten temat. Posiadane kody promocyjne będą stosowane domyślnie przy kolejnym zamówieniu na Glovo. Jeśli po złożeniu zamówienia zostaną Ci jakieś niewykorzystane środki, zostaną zapisane na poczet następnego.
Jeśli masz specjalny kod promocyjny* ze sklepu lub reklamy, możesz dodać go na tej samej stronie, a zostanie automatycznie zastosowany przy następnym zamówieniu.
*Należy pamiętać, że kody promocyjne podlegają określonym warunkom i mogą wygasnąć.

Dlaczego na moim rachunku pojawiła się blokada środków i kiedy zostanie zwolniona?

„Kwota autoryzacyjna” oznacza tymczasową blokadę środków, która może być wyświetlana obok faktycznych płatności (w zależności od banku). W ten sposób Glovo może zagwarantować dostępność środków do opłacenia zamówienia. Powstanie blokady wiąże się z następującymi sytuacjami: (1) Jeśli zamówienie udało się zrealizować, pobieramy zablokowane środki, czyli stają się one należnością i przechodzą z Twojego konta do Glovo. (2) Jeśli należność końcowa jest niższa od blokady (np. brakowało artykułów), pobieramy tylko faktyczną wartość zamówienia, a część zablokowanych środków trafia z powrotem na Twoje konto. (3) Jeśli kwota końcowa jest wyższa, natychmiast usuwamy aktualną blokadę i tworzymy nową należność na właściwą kwotę końcową. W większości przypadków blokada jest usuwana, a środki trafiają z powrotem na konto bankowe niemal natychmiast. W przypadku niektórych banków może to jednak zająć nawet kilka dni roboczych w zależności od zasad przyjętych przez bank. Aby uzyskać informacje na temat salda na koncie, należy bezpośrednio kontaktować się z bankiem.

Kto jest stroną umów o świadczenie usług drogą elektroniczną w zakresie korzystania z Platformy GLOVO z konsumentami z Polski?

Stroną umów zawieranych z konsumentami z Polski jest:
Restaurant Partner Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi (90-361), ul. Piotrkowska 276, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Łodzi - Śródmieścia w Łodzi, XX Wydział Gospodarczy KRS pod numerem KRS 0000340368, NIP 7252012779, REGON: 100768531, z kapitałem zakładowym: 37 156 750,00 PLN.

Czy i jak użytkownik może uzyskać dostęp do historii czatu prowadzonego za pośrednictwem platformy lub aplikacji GLOVO?

Użytkownik może w każdej chwili uzyskać dostęp do historii każdego czatu prowadzonego za pośrednictwem platformy lub aplikacji GLOVO.
Historia czatu jest udostępniana po skontaktowaniu się z konsultantem za pomocą prawidłowej przyczyny kontaktu: „Prawo do ograniczenia” (Pomoc > Regulaminy > Prawo do ograniczenia). Po wybraniu prawidłowej przyczyny kontaktu konsultant weźmie udział w rozmowie i udzieli żądanych informacji.